Ги прикажува сите 6 резултати

 • АЛТЕА сируп

  Композиција:
  Со бел слез

  Користење:
  се препорачува да се користи за:
  * смирување на кашлицата во случај на воспаление на мукозата и иритација на респираторниот тракт, што се манифестира со суво, провокативно кашлање без продукција на секрет.
  * Симптоматски третман при орална фарингеална иритација придружена со сува кашлица

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • ИВИЛЕН сируп

  Композиција:
  со екстракт од лисја од бршлен и мајчина душица

  Користење:
  Ублажување на респираторниот тракт акутна катараза (воспаление), придружено со кашлица и симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијални заболувања

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • ПРИМУЛА сируп

  Композиција:
  со јаглика и мајчина душица

  Користење:
  Сирупот Примула е природен растителен препарат кој се користи за олеснување на симптомите на воспаление на горните дишни патишта, за олеснување на кашлањето, особено во случаи на воспалителни процеси на мукозната мембрана придружени со изобилство на секреција и продуктивна кашлица

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • Сируп ТИМИ

  Композиција:
  со мајчина душица

  Користење:
  Сирупот ТИМИ се користи како експекторанс за настинка и воспаление на горниот дишните патишта

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • ЕКИНАВИТ Ц сируп

  Композиција:
  со ехинацеа, мајчина душица, бел слез и витамин Ц.

  Користење:
  се препорачува да се користи за:
  - зајакнување на имунитетниот систем;
  - претходни симптоми на настинка и грип;
  - олеснување на кашлицата во случај на воспалителни процеси и иритација на респираторниот тракт;
  - општа слабост на телото.

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • Сируп МЕДОПРИМ

  Композиција:
  со јаглика, мајчина душица и мед

  Користење:
  се користи за:
  • инфекции на респираторниот тракт (бронхитис, фарингитис) во кои е тешко изложување на густа бронхијална слуз,
  • настинка и грип придружени со кашлица.

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian