ПРИМУЛА сируп

Композиција:
со јаглика и мајчина душица

Користење:
Сирупот Примула е природен растителен препарат кој се користи за олеснување на симптомите на воспаление на горните дишни патишта, за олеснување на кашлањето, особено во случаи на воспалителни процеси на мукозната мембрана придружени со изобилство на секреција и продуктивна кашлица

Пакување: 100 ml

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian