Ги прикажува сите 4 резултати

 • Таблети CYSTOFIT форте

  Состав:
  1 таблета содржи: 150 mg екстракт од листови од чај за бубрези (Ortyosiphonis folium), 100 mg лист од Бела бреза (Betula alba), 50 mg лист од Брусница (Vacinium vitis idaeae) , 50 mg лист од магдонос (Petroselinum crispum), 30 mg екстракт од карликова палма (Serenoa repens), 30 mg корен од елеутерокок (Eleuterococus senticosus), лактоза монохидрат, калциум стеарат

  Пакување: 3 ленти x 10 таблети

  Прочитај повеќе

 • ИВИЛЕН сируп

  Ивилен сируп 100 ml содржи:
  Сув екстракт од лист на бршлен (Hederae helicis folii ext.sicc. 4- 8:1) 0.7 g, Тинктура од тимијан (Tincturae Thymi) 3.0 g, Ментол (Mentholum) 0.005 g

  Eксципиенси:
  прочистена вода, сахароза, aрома на црна рибизла,натриум бензоат

  Пакување: 100 ml.

  Прочитај повеќе

 • OKOMAX таблети

  Состав:
  1 таблета содржи: Хербални компоненти: 150 мг Eyebright (Eupharasia officinalis), 100 mg Екстракт од билки (Vaccinium myrtillus), 100 mg Marigold (Calendula officinalis) .Витамино-минерален комплекс: 1 mg лутеин, 1 mg бета-каротин, 1,65 mg витамин Е (токоферол), 0,32 мг витамин Б2 (рибофлавин), 2,37 мг витамин Б3 (ниацинамид), 13,5 мг витамин Ц (аскорбинска киселина), 16,18 мг цинк сулфат монохидрат (2,25 м цинк), 18,1 мг натриум селент (8,3 мг селен). Аминоацид: 25 мг таурин и ексципиенси.

  Начин на употреба:
  Таблетите ОКОМАКС се комбинација на растителни компоненти, витамин-минерален комплекс и аминокиселина. Зошто треба да користите таблети ОКОМАКС: - Го намалува уморот на очите како резултат на продолжените напори, - ги ублажува симптомите во почетната фаза на глаукомот, - ја подобрува адаптацијата на очите во темнината, - штити од енергични извори на светлина (активности за заварување, зимски спортови, блиц со фото-камера), - заштитува во случај сувост на очите, солзи кои течат, оштетување на очите и недоволно хранење на апарат за очи со специфични биолошки активни супстанциив

  Пакување: 30 таблети

  Прочитај повеќе

 • МЕДОПРИМ сируп

  100 ml Медоприм® сируп содржи:
  Течен екстракт од корен на јаглика (Primulae radicis ext.fluidum 1:1.5) 2.4 g,Тинктура од тимијан (Tincturae Thymi) 3.6 g,Ментол (Mentholum) 0.006 g, Мед (Mel) 9.59 g

  Eксципиенси:
  прочистена вода, сахароза, натриум бензоат

  Пакување: 100 ml.

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian