Ги прикажува сите 5 резултати

 • Delousil Collagen, 500 ml

  Додаток во исхраната со хидролизиран Колаген тип I, Хијалуронска киселина, Биотин, Бакар, Витамин Б комплекс, Витамин Ц и Цинк

  • Цинкот допринесува за одржување на нормални коски, коса, нокти и кожа, заштита на клетките од оксидативен стрес и нормален метаболизам на јагленихидрати.
  • Витамин Ц допринесува во нормално формирање на колаген за нормална функција на рскавица, коски и крвни садови, во одржување на нормална функција на имуниот систем за време на интензивна физичка активност.
  • Витамин Б1, Б2 и Б6 допринесуваат за нормална функција на нервниот систем.
  • Бакарот допринесува во оддржување на сврзните ткива.

  Композиција: Содржина во 20ml % RDA *
  Колаген тип I (од риба) 8.000 mg **
  Хијалуронска киселина 50 mg **
  Витамин B1 1,10 mg 100%
  Витамин B2 1,40 mg 100%
  Витамин B5 6,00 mg 100%
  Витамин B6 1,40 mg 100%
  Витамин Ц 100 mg 125%
  Цинк 10 mg 100%
  Бакар 1 mg 100%
  Biotin 50 mcg 100%
  Силициум диоксид, колоиден 1 mg **

  %RDA - % од препорачана дневна доза ** RDA.: не е дефиниран

  Препорачана дневна доза: 20 ml дневно користејќи дозатор, препорачливо пред спиење. Се конзумира како што е или се раствара во пола чаша вода или сок. Да се промати пред употреба.

  Предупредувања: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхраната не треба да биде замена за балансирана исхрана. Производот не е наменет за превенција, третман или лекување на болест. Трудници, доилки, оние кои пијат лекови или имаат здравствени проблеми да консултираат лекар. Не се препорачува кај луѓе кои имаат бубрежна инсуфициенција и цироза на црн дроб. Да се чува на суво место на температура до 250С. Да не се употребува во случај на алергија на колаген ( колаген од риба). ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА!

  Пакување: 500 ml раствор

  Прочитај повеќе

 • ГАМАЛОН® обложени таблети

  Една обложена таблета содржи:
  250 mg гама-аминобутерна киселина
  Помошни состојки: повидон, магнезиум стеарат, сахароза, поливинил алкохол, талк, полиетилен гликол, лецитин,
  пченично брашно, магнезиум карбонат, титан диоксид, пчелин восок, парафин, рафинирано сончогледово масло.

  Начин на употреба и дозирање:
  Се зема пред јадење
  Треба да се употребува подолг период (од 2 недели до 4 месеци).
  Ако е потребно, земањето може да се повтори.

  Деца постари од 7 години и возрасни
  1-4 таблети три пати на ден
  a day
  Деца постари од 7 години и возрасни
  2–5 таблети три пати на ден

  Да не се надминува препорачаната дневна доза!
  Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана!
  Производот да се чува вон дофат на деца!

  Мерки на претпазливост:

  Не се препорачува кај деца до 3 години, кај акутна бубрежна инсуфициенција, во бременост (во првите три месеци),
  во период на лактација и при пречувствителност кон препаратот.

  Пакување: Стаклена тегличка со 100 обложени таблети oд 250 mg.

  Прочитај повеќе

 • Прополис 10% капки

  Состав:

  10% етанолен екстракт на прополис, пропилен гликол.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 10 до 15 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Исто така, 3 пати на ден може да се земаат по 10 до 15 капки со мала количина на вода, со која се исплакнува усната шуплина или се прави гаргара на грлото.

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис. Пред употреба на ПРОПОЛИС 10% капките и ПРОПОЛИС 20% капките кои содржат етанол бремени жени и доилки да се консултираат со лекар.

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС 5%, капки за деца

  Состав:

  5% Пропилен гликолски екстракт на прополис, калиум сорбат.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 20 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Кај деца до 7 годишна возраст се користат 10 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден. За нега на непцата се премачкува со ватирано стапче натопено во растворот од ПРОПОЛИС капките за деца 3 пати на ден.

   

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис.

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС 20% капки

  Состав:

  20% етанолен екстракт на прополис, пропилен гликол.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 10 до 15 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Исто така, 3 пати на ден може да се земаат по 10 до 15 капки со мала количина на вода, со која се исплакнува усната шуплина или се прави гаргара на грлото.

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис. Пред употреба на ПРОПОЛИС 10% капките и ПРОПОЛИС 20% капките кои содржат етанол бремени жени и доилки да се консултираат со лекар.

  Пакување: 15ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian