Ги прикажува сите 3 резултати

 • ВЕНОТОН крем за вени

  Композиција:
  Крем VENOTON содржи: Екстракт од семе од костен од коњи (екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum)
  стандардизиран на min.20% aescin, Екстракт од корен од месар (Ruscus aculeatus екстракт од корен)
  стандардизиран на мин.5% рускогенин, екстракт од Готу Кола (екстракт од Centella asiatica)
  стандардизиран на min.10% азиатитозиди и мин. 30% вкупно тритрепени, Троксирутин и ексципиенси

  Користење:
  Зошто треба да користите крем Venoton: - помага при појава на проширени вени со едеми и чувство на тежина и замор во нозете, - ги намалува процесите на воспаление во вените и ги олеснува здравствените поплаки како резултат на повреди на меките ткива во нозете (контузии, истегнување) поврзани со оток, болка и модринки, - ја подобрува микро циркулацијата во нозете со што се спречува задржување на течностите, локално.

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • ВЕНОТОН парорални капки, раствор

  Композиција:
  50 мл орални капки VENOTON содржат: 25 g течен екстракт од семе од костен, стандардизиран до 1% есцин (Aesculum Hippocastanum extrum fluum); 3,50 g течност од екстракт од тревки од леќата, стандардизирана на 1,5% рутин (Fagopyrum esculentum extrum fluum); 8,0 g Посишна растителна тинктура (1: 5) (Тинктура Милефоли) и 1,0 гр Небесна цветна тинктура, (1: 5) (Тинктура календула) и ексципиенти.

  Користење:
  Зошто треба да користите капки „Venoton“: - престанок на венот или лоша циркулација, - хронична венска инсуфициенција, придружена со симптоми како што се тешки и уморни нозе, болка во нозете, оток, промени во изгледот и бојата на кожата, чешање и грчеви, - проширени вени.

  Пакување: 50 ml

  Прочитај повеќе

 • ВЕНОТОН таблети

  Композиција:
  1 таблета содржи: 100 мг зелен чај, екстракт (екстракт од Camelia sinensis), 80 мг екстракт од готу кола (екстракт Centella asiatica), 50 мг лисја од орев, екстракт (екстракт од Juglans regia folium), 25 mg шипинка, екстракт (екстракт од роза канана) , 15 мг екстракт од Гинко (Гинко билоба) и ексципиенси.

  Користење:
  Зошто треба да користите таблети ВЕНОТОН: • Ги зајакнува wallsидовите на вените садови и проактивно зацврстувајте го капиларниот wallид • Помага при намалувањето на капиларната пропустливост и за подобрување на нивната еластичност • Ја нормализира лимфната и локалната циркулација • Подобрува реолошки карактеристики на крвта • Овозможува подобра исхрана на ткивата • Поддржува протеинската структура во сврзното ткиво • ги елиминира отоците и ги намалува трофичните промени на кожата.

  Пакување: 30 таблети

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian