Ги прикажува сите 1–12 of 13 резултати

 • 100% етерично масло од жалфија – Salvia officinalis

  Состав:

  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • забавува симптоми на стареење
  • го намалува воспалението поради треска
  • лекува рани и ги елиминира лузните
  • штити од микробни и бактериски инфекции

  Пакување:  10ml

  Прочитај повеќе

 • Етерично масло од босилек - Ocimum basilicum

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • го ублажува стресот, мигрената и депресиите
  • обезбедува ментална сила и јасност.
  • Помага при лузни, рани, процес на заздравување на модринки
  • Олеснување од чешање од каснување од инсекти

  Пакување:  10ml

  Прочитај повеќе

 • Етерично масло од коријандер - Coriandrum sativum

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • го зголемува либидото
  • елиминира вишокот гасови од телото
  • го подобрува варењето на храната и слабеењето
  • го елиминира мирисот на устата и на телото

  Пакување10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од еукалиптус - еукалиптус глобул

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • помага во ублажување на проблемите со дишењето со отворање на дишните патишта
  • ја ублажува болката во мускулите и зглобовите
  • ја стимулира менталната активност
  • ефект на намалување на стресот

  Пакување:  10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од лаванда - Lavandula angustifolia

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • смирувачки и релаксирачки ефект
  • го намалува стресот и несоницата
  • поддржува исцелување на изгореници и исекотини
  • антихистаминички својства

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

 • Етерично масло од лимон - цитрус лимон

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • воздигнува расположение и енергија
  • антиоксидантно дејство
  • ароматичен средства за чистење
  • прочистувач на воздухот, отстранувач на мириси

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од портокал - Citrus sinensis

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • против нервни грчеви
  • ги ублажува вознемиреноста, гневот и депресијата
  • обезбедува ослободување од воспаление
  • го зајакнува имунитетот

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од бор - Pinus sylvestris 100% чисто есенцијално масло

  Состав:

  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • Стимулирачки ефект на телото и умот
  • ги намалува респираторните проблеми
  • ги намалува алергиите, воспаленијата и болката во мускулите
  • ароматичен средства за чистење и прочистувач на воздухот

  Пакување:  10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од рузмарин - Rosmarinus officinalis

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • го подобрува растот на косата
  • хидрантни и ефект на тонирање на кожата
  • ја зголемува менталната активност
  • хидрантни и ефект на тонирање на кожата
  • го зајакнува имунитетот
  • ја стимулира циркулацијата на крвта и ја ублажува болката

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од мандарина - Citrus reticulata

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата
  • го подобрува обновувањето на клетките на кожата и ткивата
  • антисептички својства
  • средство за чистење на воздухот
  • помага во апсорпцијата на хранливи материи, го подобрува метаболизмот на организмот со зајакнување / тонирање на црниот дроб, желудникот и цревата.

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од чајно дрво - Melaleuca alternifolia

  Состав:

  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • ефикасен против вирусни и габични и бактериски инфекции
  • го намалува првут и опаѓање на косата
  • помага при побрзо заздравување на раните
  • го зајакнува имунолошкиот систем
  • ја стимулира циркулацијата на крвта и секретите на хормоните
  • анти-акни и антисептик

  Пакување:  10ml

  Прочитај повеќе

 • Есенцијално масло од мајчина душица - Thymus vulgaris

  Состав:
  100% чисто есенцијално масло

  Начин на употреба:

  • го забавува процесот на стареење
  • го намалува воспалението на треска
  • лекува рани и ги елиминира лузните
  • штити од микробни и бактериски инфекции

  Пакување: 10ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian