Ги прикажува сите 4 резултати

 • ГИНЕКС 4

  Состав:
  екстракт од алое, сув екстракт од ехинацеа, невен масло, витамин Е (токоферол), ексципиенси

  Начин на употреба:
  Препорачано за:
  - Вагинална херпес симплекс
  - Кандидијаза (Кандида Албиканс)
  - Бактериски вагинални воспаленија
  - Засилен вагинален исцедок (леукореја)
  – цервицитис
  - Оштетени мукозни мембрани и рани во цевката на матката

  Пакување: 10 вагитории

  Прочитај повеќе

 • ГИНЕКС 5

  Состав:
  St.John’s Worth масло од Св. Јован, есенцијално масло од Јарво, масло од невен, екстракт од чанта од пастир, витамин Е (а-токоферол), ексципиенси

  Начин на употреба:
  Препорачано за:
  – Enchanced menstrual bleeding (menorrhagia)
  – Bleeding out of cycle (metrorrhagia)
  - Засилен вагинален исцедок (леукореја)
  – Changes in the uterine tube mucous membranes
  – Changes of the vaginal mucous membranes in the menopausal women

  Пакување: 10 вагитории

  Прочитај повеќе

 • GYNEX крем - за маж и жена

  Состав:
  Масло од ривенсара
  масло од чајно дрво
  масло од хипсопус
  екстракт од мелем нане
  витамин Е
  ексципиенси

  Начин на употреба:
  Препорачано за:
  - ХПВ инфекции
  - Херпес вирусни инфекции (Херпес симплекс)
  - Кандидијаза (Кандида Албиканс)
  - Бактериски инфекции
  - Воспаленија на кожата и мукозните
  - Оштетување и рани на кожата и мукозните

  Пакување:45 ml

  Прочитај повеќе

 • GYNEX Forte pessaries

  Состав:
  Масло од чајно дрво, екстракт од мелем нане
  Масло од хипсопус
  Масло од ривенсара
  Витамин Е (а-токоферол)
  ексципиенси

  Начин на употреба:
  - ХПВ инфекции со дисплазија на клетките на грлото на матката (АСКУС и ЦИН1)
  - Херпес вирусни инфекции (Херпес симплекс)
  - Кандидијаза (Кандида Албиканс)
  – Trichomoniasis (Trichomonas vaginalis)
  - Бактериски вагинални воспаленија

  Пакување: 10 вагитории

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian