Ги прикажува сите 3 резултати

 • МАСЛО ОД РИЦИНУС Рицини олеум

  Состав:
  Рицинусово масло се добива со ладно изразување од зрело и лупено семе од рицинус (Ricinus communis).

  Опис:
  Рицинусово масло ја омекнува, навлажнува и смирува сувата кожа. Нанесете во тенок слој директно на чиста кожа, со нежна масажа.

  Начин на употреба:
  За мека, сјајна и добро зачувана коса: треба да се нанесе на косата и да се остави за 1 час; отколку да се исплакне со благ шампон.
  Исто така, маслото е погодно за орална употреба.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • МАСЛО ОД КОКОС за нега на коса

  Нега на коса
  Маслото од кокос продира во косата подлабоко и побрзо од другите кондиционери. Резервира влага на косата и задржува блескава коса. Може да се користи за поправка на сплит краеви и влага во скалпот. Витаминот Е ја подобрува косата здрава.

  Нега на кожа
  Негува и се регенерира. Содржи витамин Е кој е природен навлажнувач. Враќа хидратација на кожата за цврста и младинска кожа.

  Употреба:
  Нежно масирајте во скалпот, нанесете на косата и оставете го 30 минути. Исплакнете го со благ шампон.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • МАСЛИНОВО МАСЛО Ollive oleum

  Состав:
  Маслиновото масло се добива со израз на маслиново овошје (Olea europea).

  Начин на употреба:
  Маслиновото масло ја храни кожата, косата и ноктите. Се препорачува за хидратација на сува кожа, за заштита на кожата од штетна сончева светлина и за смирување на веќе изгорена и оштетена кожа од сонцето. Нанесете во тенок слој на оштетена кожа. Исто така се препорачува за третман на лесно кршливи нокти, како и за негување на сува и оштетена коса.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian