Ги прикажува сите 5 резултати

 • ЕН ПАНТЕМАКС® 5% Спреј со пантенол

  Состав:
  Пантенол како главна компонента во ПАНТЕМАКС® спреј ги вклучува потребните про-витамин Б5 длабоко во косата и кожата. Ја подобрува хидратацијата на кожата, го намалува чешањето, го забрзува заздравувањето на епидермилните рани, ја смирува и омекнува кожата по депилацијата, тресењето и долгото изложување на сонце. Помага во обновување и задебелување на оштетената коса и кожа на главата од употреба на козметички производи и заштита на косата од сонце и морска сол.

  Начин на употреба:
  Коса: Нанесете со прскање на чиста, влажна коса по потреба. Не исплакнете!
  Кожа: Нанесете со прскање неколку пати на ден или по потреба на целното место. Избегнувајте контакт со очи!

  Пакување:  100ml

  Прочитај повеќе

 • Леа Глицерин крем

  Состав:
  Леа Глицерин крем со
  Екстракти од алое и камилица и витамин Е.

  Начин на употреба:
  Крема Ле Глицерин за интензивна нега на сува и оштетена кожа.
  Нанесете нежно, неколку пати на ден.

  Пакување:  75ml

  Прочитај повеќе

 • ПАНТЕМАКС® Крем со Пантенол

  Состав:
  Крем со Пантенол

  Начин на употреба:
  За заштита, нега и обновување на чувствителна, сува и оштетена кожа. Пантенол ја подобрува хидратацијата на кожата, го намалува чешањето и го забрзува заздравувањето на епидермисот и ја оштетува кожата предизвикана од сонцето.

  Пакување:  30ml

  Прочитај повеќе

 • Vaseline | Marigold oil & D-panthenol

  Начин на употреба:
  For care, protection and restoration of a pronounced dry, sensitive and damaged skin. Panthenol and marigold oil improve hydration, epithelization, dryness and skin cracking. Reduce itching and accelerate the healing of the epidermal wound. They reduce the roughness of the skin caused by the sun and the frequent use of detergents.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian