Ги прикажува сите 3 резултати

 • AFTER BITE Крем за после убоди

  Состав:
  Кремот за прва помош е природна формулација со екстракт од алое, екстракт од чајно дрво, масло од гераниум, екстракт од Хамамелис, витамин Е, масло од невен и маслиново масло.

  Начин на употреба:
  Препорачано:
  - по каснувања од инсекти и убоди од медуза,
  - за воспаление на кожата предизвикано од прекумерно сончање,

  Пакување:  45ml

  Прочитај повеќе

 • АНТИКОМ рол-он гел

  Состав:

  • It offers an immediate protection against mosquitoes & other insects.
  • Со есенцијално масло од гераниум, есенцијално масло од лаванда, есенцијално масло од рузмарин и витамин Е
  • Perfume & colorants FREE

  Начин на употреба:
  ANTIKOM spray is an insect  repellent with pure essential oils and vitamin E.

  Пакување:  50ml

  Прочитај повеќе

 • АНТИКОМ спреј

  Состав:

  • Со есенцијално масло од гераниум, есенцијално масло од лаванда, есенцијално масло од рузмарин и витамин Е
  • Без парфеми и бои

  Начин на употреба:
  АНТИКОМ спрејот е одбивач на инсекти со чисти есенцијални масла и витамин Е.
  Нуди непосредна заштита од комарци и други инсекти.

  Пакување:  100ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian