Ги прикажува сите 1–12 of 28 резултати

 • Крем против стареење, за контури на очите

  Композиција:
  Измазени фини линии
  Заштитува од предвремено стареење
  Напреден антиоксиданс третман

  Користење:
  Нанесете наутро и навечер
  За сите типови на кожа

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • Крем против пеги

  Композиција:
  Намалува пеги, темни дамки и несовршености
  Контролен комплекс за хиперпигментација
  За еднакво видлив тон на кожата

  Користење:
  Нанесете наутро и навечер
  За сите типови на кожа

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • Крем за бременост против чешање

  Композиција:
  Формулирано со состојки од природно потекло.
  Без парабен, фталат, феноксиетанол
  Содржи масло од кантарион, природен путер од шеа, витамин Е, невен, маслиново масло

  Користење:
  Враќа удобност и еластичност на кожата
  Пренатална и постнатална нега на кожата
  Затегнува, храни, регенерира
  Компатибилно со доењето


  Пакување:
  130ml

  Прочитај повеќе

 • Крем против стрии

  Композиција:
  Формулирано со состојки од природно потекло.
  Без парабен, фталат, феноксиетанол
  Со екстракт од centella asiatica, природен путер од шеа, витамин Е, масло од невен, маслиново масло

  Употреба:
  Спречува и ги намалува стрии
  Компатибилно со доењето

  Пакување:130ml

  Прочитај повеќе

 • ХИДРА АКТИВ дневен крем

  Композиција:
  Овозможува долготрајна хидратација
  Ја обновува еластичноста и цврстината
  Негува и освежува
  Идеално е како основа за шминка

  Користење:
  Нанесете наутро
  За сите типови на кожа

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • Леа - за деца

  Композиција:
  Со масло од кантарион, масло од календула, Д-пантенол, витамин Е.


  Користење:
  SOS SUNBURN soother заснован на природен растителен комплекс.
  Со природно масло од кантарион - ја смирува прегреената кожа и спречува појава на црвенило.
  Нежно ја смирува деликатната кожа на децата.
  Интензивна навлажнувачка нега на кожата
  За лице и тело

  Пакување: 200ml

  Прочитај повеќе

 • Lea Herbal анти-акни гел со чајно дрво есенцијално масло

  Композиција:
  Гел со масло од чајно дрво има антибактериско и антифунгално дејство. Помага при лекување на мозолчиња од акни и нивно формирање. Промовира заздравување на кожата. Аплицирајте навечер.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • Леа Хербал анти-акни тоник со чајно масло есенцијално масло

  Композиција:
  Тоник со есенцијално масло од чајно дрво обезбедува длабоко чистење третман на акни за кожата подложна на акни. Чисти вишок на себум и нечистотии. Елиминира сјај, ги намалува лузните од акните.

  Пакување: 130ml

  Прочитај повеќе

 • Крема за хидрантни средства анти-акни од Lea Herbal со чајно суво масло

  Композиција:
  Хидратантниот крем ANTIACNE со масло од чајно дрво е нова формулација наменета за секојдневна употреба за чувствителна кожа и кожа склона кон акни. Кремот има антибактериско и антифунгално дејство. Овозможува долготрајна хидратација. Поради антисептичко дејство на екстракт од чајно дрво, кремот ја штити кожата од појава на акни и развој на инфекции. За да се отстранат нечистотиите од кожата, пред да нанесете крем, се препорачува да го исчистите лицето со Lea Herbal Anti Acne Tonic со екстракт од чајно дрво.
  Со редовна употреба на кремот, појавата на нови акни се намалува.
  Кремот е идеална основа за шминка.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

 • Леа лосион за медицинско тело со природен навлажнувачки фактор уреа (10%) и природен путер од Шеа

  Композиција:
  За многу сува, лушпеста или десквамирана и возрасна кожа
  Навлажнува и се изедначува
  Ја зголемува еластичноста
  Ја намалува затегнатоста на кожата и чешање
  Медицинска нега при третман на егзема и псоријаза
  Без парфем
  Со уреа - природен навлажнувач

  Пакување: 200ml

  Прочитај повеќе

 • Лоа лосион за медицинско тело со природен навлажнувачки фактор уреа (3%) и природен путер од шеа

  Композиција:
  Навлажнува и ја измазнува сувата кожа
  Ја намалува грубоста и затегнатоста на кожата
  Медицинска нега при третман на егзема и псоријаза
  Погоден за употреба кај деца
  Без парфем
  Со уреа - природен навлажнувач

  Пакување: 200ml

  Прочитај повеќе

 • Леа медицински негување дневна крема со природен навлажнувачки фактор уреа (5%)

  Композиција:
  За интензивна нега на сува и чувствителна кожа
  Интензивно навлажнувачки и мазнечки ефект
  Ја надополнува влажноста и мекоста на сувата и груба кожа
  Без парфем
  Со уреа - природен навлажнувач
  За лицето, вратот и деколтето.

  Пакување: 50ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian