Ги прикажува сите 2 резултати

 • ЕН ПАНТЕМАКС® 5% Спреј со пантенол

  Состав:
  Пантенол како главна компонента во ПАНТЕМАКС® спреј ги вклучува потребните про-витамин Б5 длабоко во косата и кожата. Ја подобрува хидратацијата на кожата, го намалува чешањето, го забрзува заздравувањето на епидермилните рани, ја смирува и омекнува кожата по депилацијата, тресењето и долгото изложување на сонце. Помага во обновување и задебелување на оштетената коса и кожа на главата од употреба на козметички производи и заштита на косата од сонце и морска сол.

  Начин на употреба:
  Коса: Нанесете со прскање на чиста, влажна коса по потреба. Не исплакнете!
  Кожа: Нанесете со прскање неколку пати на ден или по потреба на целното место. Избегнувајте контакт со очи!

  Пакување:  100ml

  Прочитај повеќе

 • ПАНТЕМАКС® Крем со Пантенол

  Состав:
  Крем со Пантенол

  Начин на употреба:
  За заштита, нега и обновување на чувствителна, сува и оштетена кожа. Пантенол ја подобрува хидратацијата на кожата, го намалува чешањето и го забрзува заздравувањето на епидермисот и ја оштетува кожата предизвикана од сонцето.

  Пакување:  30ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian