Ги прикажува сите 2 резултати

 • АЛТЕА сируп

  Композиција:
  Со бел слез

  Користење:
  се препорачува да се користи за:
  * смирување на кашлицата во случај на воспаление на мукозата и иритација на респираторниот тракт, што се манифестира со суво, провокативно кашлање без продукција на секрет.
  * Симптоматски третман при орална фарингеална иритација придружена со сува кашлица

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

 • ИВИЛЕН сируп

  Композиција:
  со екстракт од лисја од бршлен и мајчина душица

  Користење:
  Ублажување на респираторниот тракт акутна катараза (воспаление), придружено со кашлица и симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијални заболувања

  Пакување: 100 ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian