Lea SUN Kids sun care milk SPF 50

Состав:
Природна навлажнувачка формула со невен масло, природен шеа путер, витамин Е и Д-пантенол.
Високо отпорна на вода формула за безбедно пливање и играње на плажа.

Начин на употреба:
Специјално формулиран за деликатна кожа на децата.
Двојно дејство: висока заштита и интензивна нега на кожата.
Со 100% минерални фотостабилни UV-филтри за заштита од оштетување на кожата предизвикани од сонце и алергиски реакции.

Пакување: 200ml

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian