ПРОПОЛИС 5%, капки за деца

Состав:

5% Пропилен гликолски екстракт на прополис, калиум сорбат.

Начин на употреба:

Се ставаат 20 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Кај деца до 7 годишна возраст се користат 10 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден. За нега на непцата се премачкува со ватирано стапче натопено во растворот од ПРОПОЛИС капките за деца 3 пати на ден.

 

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис.

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian