Ги прикажува сите 7 резултати

 • PROPOLIS dental gel for adults

  Состав:

  with Propolis, honey, Mint and Chamomile extracts, menthol

  Начин на употреба:

  помага да се ослободат болките во усната шуплина

  Пакување: 20ml

  Прочитај повеќе

 • Стоматолошки гел PROPOLIS за деца

  Состав:

  со екстракти од прополис, мед, нане и камилица

  Начин на употреба:

  помага да се ослободат болките во усната шуплина

  Пакување: 20ml

  Прочитај повеќе

 • Прополис 10% капки

  Состав:

  10% етанолен екстракт на прополис, пропилен гликол.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 10 до 15 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Исто така, 3 пати на ден може да се земаат по 10 до 15 капки со мала количина на вода, со која се исплакнува усната шуплина или се прави гаргара на грлото.

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис. Пред употреба на ПРОПОЛИС 10% капките и ПРОПОЛИС 20% капките кои содржат етанол бремени жени и доилки да се консултираат со лекар.

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС 5%, капки за деца

  Состав:

  5% Пропилен гликолски екстракт на прополис, калиум сорбат.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 20 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Кај деца до 7 годишна возраст се користат 10 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден. За нега на непцата се премачкува со ватирано стапче натопено во растворот од ПРОПОЛИС капките за деца 3 пати на ден.

   

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис.

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС 20% капки

  Состав:

  20% етанолен екстракт на прополис, пропилен гликол.

  Начин на употреба:

  Се ставаат 10 до 15 капки на коцка шеќер или лажичка мед, 3 пати на ден и постепено се растопува во уста. Исто така, 3 пати на ден може да се земаат по 10 до 15 капки со мала количина на вода, со која се исплакнува усната шуплина или се прави гаргара на грлото.

  Предупредување:

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. ПРОПОЛИС капките не треба да ги употребуваат лица алергични на прополис. Пред употреба на ПРОПОЛИС 10% капките и ПРОПОЛИС 20% капките кои содржат етанол бремени жени и доилки да се консултираат со лекар.

  Пакување: 15ml

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС орален спреј за уста и грло

  Состав:

  со прополис, мед и ментол

  Начин на употреба:

  помага во заштита на грлото и усната слузница

  Пакување: 30ml

  Прочитај повеќе

 • ПРОПОЛИС сируп

  Состав:

  со прополис, мед, масло од еукалиптус и екстракт од мајчина душица

  Начин на употреба:

  помага во заштитата на респираторниот тракт

  Пакување: 100ml

  Прочитај повеќе

ФИТОФАРМ е фармацевтска и козметичка компанија со воспоставена репутација, која во рамките на деловното работење како клучен столб има индустриското производство и продажба на лекови, додатоци на храна, медицински помагала, хербални, козметички и галенички производи.

Контактирајте не

Следете не на Инстаграм

Следете не на Facebook

mk_MKMacedonian